Jaki hosting wybrać dla mojej nowej strony internetowej?

Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie ulokować swoją nową stronę. Mamy na to prostą odpowiedź: powierzyć hosting firmie, która stworzyła stronę!

Dlaczego?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której strona www, lub jakaś jej funkcjonalność (np. slider, czy formularz kontaktowy) przestaje poprawnie działać. Pierwszą czynnością właściciela strony po dostrzeżeniu błędu jest wykonanie telefonu do autora danego serwisu. Jednak, jak się okazuje, nie zawsze jest do dobry kierunek.

Przyczyny występowania błędów bądź braków na stronie mogą być dwie: albo uszkodzony został kod strony i trzeba przywrócić ostatnią działającą wersję (jest to zadanie dla twórcy strony), albo nastąpiła awaria serwera hostującego, a więc miejsca w Internecie, z którego strona jest wyczytywana przez przeglądarkę (problem leży po stronie dostawcy hostingu).

Zakładając, że wykupiliśmy serwer we własnym zakresie, może to być spory problem, ponieważ w przypadku tanich usług hostingowych, naprawy usterki musimy dokonać samodzielnie za pomocą ustawień serwera. Przy odrobinie szczęścia i dobrego dostawcy, otrzymamy mailową pomoc techniczną administratora, lecz może to trwać bardzo długo. Pomoc telefoniczna jest zazwyczaj zarezerwowana dla najdroższych pakietów hostingowych.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest więc zapewnienie sobie pomocy technicznej w pełnym wymiarze w jednej, solidnej i zaufanej firmie, która przywróci naszą stronę do pełnej funkcjonalności. Gdy powierzymy hosting firmie, która stworzyła stronę internetową mamy pewność, że cokolwiek by się ze stroną nie działo, wystarczy telefon w jedno miejsce i problem zostanie rozwiązany niezależnie od tego, czy leży on po stronie serwera, czy błędów w kodzie.

Plusy hostowania strony w firmie, która ją stworzyła:

  • przywrócenie funkcjonalności strony w zasięgu jednego telefonu
  • kontaktujesz się z zaufaną osobą, z którą już współpracowałeś
  • nie musisz zastanawiać się, po której stronie leży problem (oprogramowanie strony/serwer) - i tak zostanie rozwiązany
  • niższe koszty hostingu

Właśnie dlatego zawsze polecamy naszym klientom korzystanie z naszego pakietu usług.

InterClick oferuje rok darmowego hostingu z pełną obsługą do każdej zamówionej przez nas strony internetowej.